Ana sayfa » Güzellik » Makyaj » Makyajlı Olduğunuzu Kimse Anlamasın!
Güzellik Makyaj

Makyajlı Olduğunuzu Kimse Anlamasın!

ojemoje-makyaj-yokmus-gibi

Merhaba ojemoje okurları bu yazımızda sizlerle yokmuş gibi görünüm kazandıran makyaj yapımından bahsedeceğiz. Günlük hayatında çok makyaj yapmayı sevmeyen veya normalde hiç makyaj yapmayan ancak özel günlere giderken daha bakımlı görünmek isteyen kişiler için faydalı olabilir diye düşündük. Ya da “Bu benim doğal güzelliğim, hiç makyaj yapmıyorum” imajı vermek isteyenler için de güzel bir makyaj olabilir.  

İlk aşama baz; öncelikle makyaj yokmuş gibi bir makyaj yapmayı düşünüyorsanız fondöten bb krem tercih etmemelisiniz. Çünkü fondöten bb krem veya ince yapılı başka bir fondöten de olsa gün içinde yüzünüzdeki çiziklere dolabilir bu da kötü bir görünüme sebep olarak yüzünüzde makyaj olduğunu gösterebilir. Bunun yerine ihtiyaca yönelik bir makyaj bazı kullanabilirsiniz. Örneğin; gözenek probleminiz varsa gözenek küçültücü baz kullanabilirsiniz veya solgun bir cildiniz varsa ışıltı veren bir baz kullanabilirsiniz. Bunların haricinde sivilce veya kızarıklık probleminiz varsa bunun için de kızarık önleyici yeşil bazlar var bunun gibi ihtiyaca göre baz kullanabilirsiniz. Ancak hiçbir şeye ihtiyacınız yoksa ve cildiniz çok güzelse direkt olarak nemlendirici sürerek makyaja geçebilirsiniz.  

Baz ve Kapatıcı Uygulaması

Öncelikle makyaj yokmuş gibi bir makyaj yapmayı düşünüyorsanız fondöten bb krem tercih etmemelisiniz. Çünkü fondöten bb krem veya ince yapılı başka bir fondöten de olsa gün içinde yüzünüzdeki çiziklere dolabilir bu da kötü bir görünüme sebep olarak yüzünüzde makyaj olduğunu gösterebilir. Bunun yerine ihtiyaca yönelik bir makyaj bazı kullanabilirsiniz. Örneğin; gözenek probleminiz varsa gözenek küçültücü baz kullanabilirsiniz veya solgun bir cildiniz varsa ışıltı veren bir baz kullanabilirsiniz. Bunların haricinde sivilce veya kızarıklık probleminiz varsa bunun için de kızarık önleyici yeşil bazlar var bunun gibi ihtiyaca göre baz kullanabilirsiniz. Ancak hiçbir şeye ihtiyacınız yoksa ve cildiniz çok güzelse direkt olarak nemlendirici sürerek makyaja geçebilirsiniz.  

Artık makyajımıza geçebiliriz. Biz bu yazımızda ışıltı veren bir baz tercih ettik. Bazı yüzünüze küçük küçük uygulayın ve bir sünger veya el yardımıyla dağıtın. Daha sonra küçük sorunları örneğin; sivilce, göz altı morluğu gibi bölgeleri bir kapatıcı yardımıyla kapatın. Ancak yüzünüzde makyaj olduğu anlaşılmaması için çok iyi dağıtılması gereklidir. Kapatıcı işleminden sonra kapatıcının çiziklere dolmaması için nemli bir beauty blender veya herhangi bir sünger yardımı ile toz pudrayla sabitleyin.  

Kirpikleri Dolgun Gösterme  

Kirpiklerinizin dolgun görünmesi için çok ince olacak şekilde kirpik diplerinize, kirpik renginize göre eyeliner veya kalem uygulayın. Eğer kirpikleriniz çok yoğun ise bu işleme gerek yoktur.  

Kaşlarınızı Gürleştirin 

Bu işlemi abartmadan sadece kaşlarınızın boşluklarını doldurarak yapmalısınız. Kaş renginize uygun bir renkle kaşlarınızı çizgiler halinde doldurun. Ardından doğal durması için bir kaş fırçası ile tarayın. Kaşı sabitlemek için şeffaf bir kaş jeli kullanabilirsiniz. 

Rimel Uygulaması 

Yine aynı şekilde rimel uygulaması için kirpik renginize uygun bir rimel tercih ederseniz daha doğal yokmuş görünümü elde edersiniz ancak kirpik renginize uygun rimeliniz yoksa siyahta tercih edebilirsiniz. Rimel uygulamasında dikkat edeceğiniz nokta az uygulamak ve alt kirpiklere sürmemek olmalıdır. Dışarda kalan kirpiklere az miktarda uygulayın.  

Son Aşama Dudaklar 

Eğer dudak çizginiz çok belirgin değilse belirginleştirmek için dudak renginize yakın dudak kalemini çok az miktarda dudağınıza dağıtarak uygulayabilirsiniz.