Ana sayfa » Güzellik » Özel Tarifler » Kirpikleri Uzatma Yöntemi
Güzellik Özel Tarifler

Kirpikleri Uzatma Yöntemi

ojemoje-kirpikleri-uzatma

Değerli ojemoje okurları bu yazımızda bir hayli merak edilen bir konuyu ele alacağız. Konumuz başlıktan da anlaşılacağı üzere kirpiklerinizin sağlıklı uzaması ve gürleşmesi. Kirpikleri uzatma yöntemi tarifimizi uygulamaya başladıktan sonra farkı göreceksiniz. Kirpiklerinizi uzatma, çoğaltma ve güçlendirme için bu tarifi mutlaka deneyin.

Bayanların yüzlerinde en çok dikkat ettiği bölge kirpikleridir ve bu sebeple bayanlar kirpikleri hep uzun ve gür olsun isterler. Bayanlar bunu rimel veya takma kirpik yardımıyla yapmaktadırlar. Ancak bayanlar bazen doğal görünümlerinin de bu olmasını isterler. İşte bu noktada sizin için bir önerimiz var. Bu yazımızın amacı kirpiklerinizi uzatmak ve güçlendirmek. Bunun için birçok yağa ihtiyacınız olacak ancak bunu tek yağ ile de yapabilirsiniz. Ayrıca kirpiklerinizin daha çabuk uzamasını istiyorsanız, birkaç yağı birden karıştırmanız gerekmektedir. Artık malzemelerimizi vermeye başlayabiliriz. 

Malzemeler: 
  • Badem yağı (tatlı)-yarım çay kaşığı 
  • Hint yağı (tek başına kullansanız bile etkilidir)-bir çay kaşığı  
  • Ceviz yağı-yarım çay kaşığı 
  • Susam yağı-yarım çay kaşığı 
  • E vitamini 200 mg (eczanelerden temin edebilirsiniz)-1 adet kapsül 
Hazırlanışı: 

Bir çay kaşığı hint yağına, yarım çay kaşığı badem yağı ekledikten sonra ilave olarak karışıma yarım çay kaşığı ceviz yağı ve yarım çay kaşığı susam yağını ekleyin. Üzerine bir adet E vitaminini ilave edin. (Kapsülün içindeki sıvı yağı karışıma sıkın) yağların birbiriyle özdeşleşmesi için iyice karıştırmalısınız.  Kirpiği çoğaltan, güçlendiren ve uzatan yağ karışımını hazırladıktan sonra kürünüzü içi boş bitmiş bir rimel kabına boşaltabilirsiniz.   

Kullanım: 

Akşam yatmadan önce kullandığınız rimelin fırçasıyla uygulayabilirsiniz. Karışımın sabaha kadar kirpik diplerinde kalması gereklidir. 

Öneriler: 

Boş rimel kabınız yoksa çok küçük kapaklı bir kapta kürünüzü muhafaza edebilirsiniz. Eğer rimel fırçanız yoksa veya kullanılmış fırçayı kullanmak istemiyorsanız dışarıda satılan rimel fırçası temin edip kullanabilirsiniz. Ayrıca rimel fırçası yerine kulak çubuğu da kullanabilirsiniz. Burada önemli olan her şeyden önce kürü uygulamadan önce göz çevresinde makyaj varsa temizlenmesidir. Çünkü kürün faydasını görebilmek adına kirpik diplerinin açık olması gerekmektedir. Ayrıca hazırladığınız bu kürü kaşlarınızı gürleştirmek için de kullanabilirsiniz.