Ana sayfa » Güzellik » Özel Tarifler » Kırışıklıklar İçin Doğal Maske Tarifi – Maya Maskesi
Cilt Bakımı Güzellik Özel Tarifler

Kırışıklıklar İçin Doğal Maske Tarifi – Maya Maskesi

ojemoje-maya-maskesi-tarifi-cilt-sikilastirma

Değerli ojemoje okurları yine sizler için hazırladığımız faydalı olmasını dilediğimiz bir maske tarifimiz var. Bu maske ciltteki kırışıklıkları giderip sarkmaları toparlamaktadır. Ayrıca bu maskenin malzemeleri evde bulabileceğiniz türden ve doğaldır. Bu maske ciltteki hücreleri yeniler, hücre savunmasını arttırır, yaşlılık kırışıklıklarına karşı azalma sağlar ve cilde canlılık verir. Bu maskenin etkili olmasının sebebi maskenin içerisindeki mayanın canlı olması ve cilde sürüldüğünde ciltteki kan dolaşımını arttırarak cildin derinlerine kadar ilerlemesidir. Bu maya maskesi ciltteki kırışıklıkları gidermekle kalmayıp ayrıca gevşemiş ve sarkmış cildi de toparlamaktadır. Lafı fazla uzatmadan tarifimizin malzemelerini vermeye başlayalım…

Malzemeler
  • 1 paket yaş maya
  • 1 yemek kaşığı süt
  • Birkaç parça buz
Yapılışı

1 paket yaş mayayı orta boy bir kâsenin içerisine alın. Küçük bir tahta kaşık yardımı ile mayayı ezin. Kullanacağınız süt mutlaka ılık olmalı ki maya aktif hale gelebilsin. Daha sonra ılık olmasına dikkat ettiğiniz sütü yavaş yavaş mayanın içerisine ekleyin ve karıştırın. Mayayı, sütle homojen olup kıvam alana kadar iyice karıştırın.  

Uygulama

Maya maskesi uygulamasına geçmeden önce yüzünüzü mutlaka temizlemelisiniz. Maya maskesi de dahil tüm maskeleri yüzünüze uygularken mutlaka aşağıdan yukarı doğru hareketlerle sürmeniz gerekmektedir. Maskenizi sürerken kalın bir tabaka halinde sürün. Sonra maskenin kuruması için biraz daha bekleyin. Daha sonra bir tabaka daha sürün ve onunda tamamen kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra çatlamalar oluşacaktır. Maskeyi uyguladığınız bölge de bir süre sonra karıncalanmalar hissedebilirsiniz. Bu kan dolaşımının artmasından kaynaklanmaktadır ve normaldir. Ayrıca cildiniz de maske kurudukça cildiniz gerilecektir bu da normal bir durumdur. 

Maskeyi Çıkarma

Maskeyi cildinizden çıkarmak için küçük bir mutfak havlusu veya tülbent ile elinizi yakmayacak sıcaklıkta bir su kullanmanız gerekmektedir. Havlunun tamamını sıcak suya batırıp çıkarın ve sıkın. Maske uyguladığınız bölgeye sıcak suyla ıslattığınız havluyu örtün ve mayanın tekrar aktifleşmesini sağlayın. Bu şekilde 5 dakika bekleyin. Sonra nazikçe silerek mayayı cildinizden temizleyin. Eğer silerek tam çıkmazsa o zaman suyla yıkayabilirsiniz.  

Maskeyi çıkardıktan sonra birkaç buz yardımı ile maske uyguladığınız bölgeye 5 dakika masaj yapın.  

Not:
  • İlk kullanımdan itibaren etkilidir.
  • Her cilt tipine uygundur.
  • Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.
  • Maya maskesini boynunuz ve göz kapaklarınız da dahil olmak üzere tüm cildinize uygulayabilirsiniz.
  • Maskeyi cildinize sürdükten sonra mimik hareketleri yapmaktan kaçının.