Ana sayfa » Cinsel Yaşam » Kadınlarda Orgazm Hakkında Merak Edilenler
Cinsel Yaşam

Kadınlarda Orgazm Hakkında Merak Edilenler

ojemoje-kadınlarda-orgazm

Değerli ojemoje okurları bu yazımızda kadınlarda orgazm konusunu detaylı olarak inceleyeceğiz. Konumuza “orgazma ulaşmanın yolları” isimli başlığımızdan başlayarak, “kadınlar arka arkaya kaç kez orgazma ulaşabilir” başlığından devam edelim… 

Orgazma Ulaşmanın Yolları 

Öncelikle orgazm olmak isteyen kadın hayatına cinselliği dahil etmesi gerekir ve düşüncelerinde de buna yer vermelidir. Örneğin; orgazm olmak isteyen bir kişi cinsel içerikli kitaplar okuyabilir, cinsel içerikli filmler izleyebilir, vs… Bunlar gibi cinsellikle ilgili aktiviteler yapması gerekir. Özellikle kadının orgazm olabilmesi için beyin uyaranına ihtiyacı vardır. Bu sebeple orgazm olmak isteyen bir kadın bunu kendi istemelidir.  

Kadın kendi bedeniyle barışık olmalı; 

Cinsellik yaşayacak kadın kendi bedeniyle barışık olmalıdır ve bedeninden hiçbir şekilde utanıp çekinmemelidir. Bu sayede orgazm olmaya bir adım daha yaklaşacaktır. Bunlarıa ek olarak kadına düşen rollerin yanında erkeğinde bu konuda yardımcı olması gereken durumlar vardır. Bunun için kadının rızasıyla birlikte vücudundaki uyaran bölgelere dokunmalıdır. Bunlar; boyun, göğüs, genital bölge gibi yerlerdir. Bunlara ek olarak cinsel ilişki sırasında erkek, kadına iltifat edip kadını demorilize edecek sözlerden kaçınmalıdır.  

Dikkat toplamak çok önemli; 

Orgazm olmak isteniyorsa kadının aklı o an orda cinsel ilişkide olmalıdır. Eğer ilişki sırasında kadın konsantre olamazsa vajina da kuruluk meydana gelebilir ve kişinin bu şekilde orgazma ulaşması çok zordur.  

Cinsel iletişim olmalı; 

Toplum olarak kız çocukları küçüklükten itibaren ayıp ve günah baskısı altında yetiştirildiği için büyüdükleri zaman konuşacakları kişi eşleri bile olsa cinsel konuları konuşmaktan kaçınmaktadır.  Öncelikle çift olarak bu konuyu konuşup bir çözüme kavuşturulması gereklidir. Daha sonra ilişki sırasında çift çekinmeden birbirleriyle yaşamak ve yapmak istediklerini paylaşmalıdırlar. Bu sayede cinsel ilişki daha kaliteli olacaktır. 

Ön sevişme orgazmı kolaylaştırır;   

Kadınlar yaratılışları gereği erkekler kadar çabuk orgazma ulaşamazlar. Çünkü belli başlı uyaranlara ihtiyaçları vardır. Bu sebeple erkeğin, cinsel ilişki için acele etmeden kadının bütün uyaran bölgelerini uyarması gerekmektedir. Bu da ön sevişmeyle mümkündür. Kısacası tüm bunlara dikkat edildiği taktirde daha kaliteli ve kolay bir orgazm yaşanabilir. 

Kadınlar Arka Arkaya Kaç Kez Orgazma Ulaşabilir? 

Kadınlar bu konuda erkeklere göre daha avantajlıdır. İlişki sırasında uyarılma devam ettiği sürece kadınlar arka arkaya 2-3 veya daha fazla orgazma ulaşabilirler. Bu tamamen kişiye kalmıştır ve kendi bedenini iyi tanıyıp tanımamasına bağlı bir durumdur. Bunun dışında orgazm olma sınırı yoktur.