Ana sayfa » Cinsel Yaşam » Kadınlarda Mastürbasyon Hakkında Merak Edilenler
Cinsel Yaşam

Kadınlarda Mastürbasyon Hakkında Merak Edilenler

ojemoje-kadınlarda-masturbasyon

Mastürbasyon tam olarak kendi kendini tatmin etmek demektir. Yazımıza, mastürbasyonu kadınların yapmasının gayet doğal bir durum olduğunu söylemekle devam edebiliriz. Hatta ister bekar olsun ister evli kadınlarda mastürbasyon normal bir durumdur. Mastürbasyon kişinin kendi bedenini tanıması için en önemli araçtır. Kendi vücudunu tanıyan ve cinselliği keşfeden bir kişi cinsel olarak karşı tarafı ve kendini daha kolay doyuma ulaştırabilir. Bu sebeple toplumlarda görülen ve yanlış bir bilgi olan, bunun ayıp veya günah olduğu algısı kesinlikle kırılmalıdır. 

Evli bir kadın eğer eşiyle bir tatminsizlik yaşıyorsa veya eşi yokken orgazm olmak istiyorsa normal bir şekilde mastürbasyon yapabilir. Sadece bunun için kadın kendini rahat hissetmeli ve bunu yapacak zamanı olmalı. Bu sayede orgazm daha kolay olacaktır. Mastürbasyonun zararlı olduğu durumlarda olabilir. Ancak bunlar aşırı durumlardır. Örneğin; mastürbasyon kadının sosyal hayatını etkiliyorsa veya her seferinde kendi kendini tatmin etmek tercih ediliyorsa ve cinsel yaşamda partneri bir kenara bırakıp onun sorumluluğu alınmıyorsa bu durumlarda mastürbasyonun zararlarından söz edilebilmektedir. 

Kadınlarda Orgazm; 

Kadınlarda erkekler gibi mastürbasyon yapma ihtiyacı hissedebilirler. Bu durum kızlarda ergenlikle beraber vücutları geliştikçe ve hormonları değişmeye başladıkça görülebilir. Kadınların erkeklere oranla vücutlarındaki duyarlı bölgeler daha fazladır. Kadınlar mastürbasyon yaparken aldıkları zevki arttırmak istiyorlarsa bunu beyinleriyle yapabilirler. İyi bir konsantrasyon bu konuda çok önemlidir. Bu sebeple mastürbasyon yapılacağı zaman rahat ve geniş bir zamanda yapmak önemlidir. Bunlara ek olarak zevk artırılmak isteniyorsa fantezi düşünülebilir. Ayrıca fantezilerin yanında cinsel oyuncaklar tercih edilebilir ve sayısı arttırılabilir. Örneğin; kadınlara özel mastürbasyon oyuncakları mevcuttur. Bunlar; vibratör, dildo vs. Bu oyuncakların büyüklüğü, küçüklüğü, sertliği ve temas ettiği alan gibi durumlar alınan zevkin boyutunu etkilemektedir. 

Yapılan sık mastürbasyon zararlı mıdır? 

Mastürbasyonun zararlı olması duruma göre değişiklik göstermektedir. Eğer mastürbasyon günlük yaşamınızı, işinizi, partnerinizle ilişkinizi etkilemiyorsa sık yapılmasında bir zarar yoktur. Bunun aksine mastürbasyon yapmanız cinsel yaşamınızı renklendirebilir. Mastürbasyon sıklık olarak zarar açısından düşünüldüğünde günde kaç defa yapılırsa yapılsın vücuda bir zararı yoktur. Ancak yukarıda da söylediğimiz gibi en önemli şey kişinin sosyal hayatını ve ikili ilişkilerini kötü yönde etkilememelidir. Bunlara ek olarak mastürbasyon yaparken kadınların dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır…  

Mastürbasyon da dikkat edilmesi gereken durumlar; 

Öncelikle ilk adım, mastürbasyon yapmadan önce eller mutlaka yıkanmalıdır. Kullanılacak bir oyuncak varsa bunlarında temizliği sağlanmalıdır. Temizlikten sonra ikinci adım kendini tatmin edecek kişinin vajinal bölgeyi iyi tanıyor olması gereklidir. Son olarak üçüncü adım kendini tatmin edecek kişi eğer bakire ise kızlık zarına dikkat etmelidir ve sadece klitoris bölgesini uyararak orgazm sağlamalıdır.