Ana sayfa » Güzellik » Özel Tarifler » Doğal Hızlı Saç Uzatma Tarifi
Özel Tarifler

Doğal Hızlı Saç Uzatma Tarifi

ojemoje-hizli-sac-uzatma

Merhaba ojemoje okurları özel tarifler bölümümüzün yeni konusunda doğal hızlı saç uzatma konusuna yakından bakacak ve yine sizlerle bomba gibi bir tarif paylaşacağız. Bilindiği gibi herkes saçları sağlıklı ve gür olsun ister ancak çoğu kişi bu istediğine ulaşamaz. Çünkü genetik faktörler ve dış etkenler saçları yıpratır ve azaltır. Bu yazımızda saçlarınızı gürleştirebilmeniz ve daha sağlıklı uzatmanız için bir tarif vereceğiz. Bu tarifte soğan kullanacağız ancak endişelenmeyin kürü uyguladıktan sonra çok rahatsız edici bir koku kalmamaktadır.  

Malzemeler; 
  • Soğan (Soğanın kırmızı soğan olması kürün daha etkili olmasını sağlamaktadır) orta boy 
  • 2 Su bardağı su
Hazırlanışı; 

Saç uzunluğunuza göre soğanı 2 adet ve suyu 2 bardaktan daha fazla kullanabilirsiniz. Küçük bir tencereye soymuş olduğunuz soğanı 4 parçaya bölerek koyun. Ardından kullandığınız bu küçük tencerenin içine, tencerenin yarısına gelecek şekilde su ekleyin ve altını yaktıktan sonra kaynamasını bekleyin. Soğan tencereye sarımtırak rengini iyice verene kadar kaynatma işlemini sürdürün. (Bu süre yaklaşık olarak 15-20 dakika kadardır) Yeterince kaynayan tencerenin altını kapatarak, bir süzgeç yardımıyla boş bir kaba, soğanın rengini bırakmış olduğu sarı suyu soğanlardan süzerek alın. Hazırlamış olduğunuz bu soğan kürünü 10- 20 dakika kadar soğuması için bekletin. 

Uygulama; 

Soğumaya bıraktığınız kürü soğuduktan sonra uygulamaya geçebilirsiniz. Saç diplerinden başlayarak uçlara doğru bütün saçınıza uygulayın. Uyguladıktan sonra bir bone veya eşarp yardımıyla saçınızı sarın. Ancak bone veya eşarp yerine streç kullanmayın. Bu kür için uygun değildir. Saçınız sarılı bir şekilde en az bir saat bekletmeniz gerekir. Daha fazla bekletmek isterseniz 1 günü geçirmeyin. Örneğin; bu kürü akşam yatmadan saçlarınıza uygulayıp sabaha kadar bekletebilirsiniz. Daha sonra saçlarınızda bekleyen kürü şampuanla iyice yıkayabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak şampuandan sonra saç kremi de kullanabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz soğan kürünü haftada 1 ya da 2 defa kullanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken durum; kürü sıcak olarak soğutmadan uygulamayınız. Saç diplerinizi yakabilir ve ters bir etki yaratabilir. Bu yüzden kürün soğuk veya ılık olmasına dikkat edilmelidir.