Ana sayfa » Güzellik » Makyaj » Çok İşinize Yarayacak Makyaj Hileleri
Güzellik Makyaj

Çok İşinize Yarayacak Makyaj Hileleri

ojemoje-makyaj-hileleri-makyaj-eyeliner

Sevgili ojemoje okurları biliyoruz ki hepimiz makyaj yapmaya bayılıyoruz. Kimi kusurları örtmek için kimi de güzelliğini daha da ön plana çıkarmak için makyaj yapıyor. Bunun için bu yazımızda sizlere günlük yaşamınızda veya özel günlerde çok işinize yarayacak makyaj hilelerinden bahsedeceğiz. Umarız ki bu küçük ipuçları çok işinize yarar… 

1.Renkli Far Kullanımı

Eğer renkli farlarınızın renk pigmentleri çok az ve canlı değil ise bu durumu beyaz bir far bazı yardımıyla veya beyaz olan herhangi bir kalem ile düzeltebilirsiniz. Sadece yapmanız gereken renkli far uygulaması yapacağınız bölgeye fardan önce beyaz kalem sürmek. 

2. Farı keskinleştirme

Bu işlem far sürerken çok işinize yarayacak çünkü gözünüzün kenarlarına farın bulaşmasını engelleyecek ve daha düzgün görünmesini sağlayacak. Bunu için sadece kredi kartı veya sert olan herhangi bir karta ihtiyacınız var. Eğer kart tutarken fark sürmek zor oluyorsa bunun yerine bir bant da kullanabilirsiniz. 

3. Göz Kalemi Kullanımı

Göz kalemleri uzun süre kullanıldıktan sonra uçları matlaşmaya ve pigment kaybetmeye başlar. Bu durumu düzeltmenin çok kolay bir yolu var. Üstelik birkaç saniyenizi alacak… tek yapmanız gereken bir çakmak yardımı ile kaleminizin ucunu biraz ısıtmak. Bu işlemden sonra göz kaleminizin rengi ne olursa olsun ucu ilk aldığınız gibi, kullanımı rahat ve rengi de canlı olacaktır. 

4. Eyelinerınız Bittiyse

Bunun için eyeliner çekerken zorlanmayacağınız bir fırça ve rengine güvendiğiniz bir maskara ihtiyacınızı fazlasıyla görecektir. Maskaranın boyasına fırçayı sürün, bu boyayı eyeliner gibi gözünüze sürerek rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

5.Kurumuş Maskara

Eğer maskaranız eskisi gibi performans göstermiyor ve kirpiklerinize sürdüğünüzde pütür pütür görünüyorsa bu yöntemle maskaranızı yeni gibi yapabilirsiniz. Bunun için yapabileceğiniz en kolay yöntem, sıcak su olan bir bardağın içerisine, içine su kaçmaması için kapağını sıkıca kapadığınız maskarayı koyarak 2-3 dakika bekletmek. 

6. Pütürlü Ruj Görüntüsü

Bayanlar olarak hepimizin ortak derdi olan ruju sürdüğümüzde oluşan o pütürlü görüntüdür. Ancak bunun bir çözümü var. Bu pütürlü görüntüden kurtulmak istiyorsanız ruj sürmeden önce dudaklarınızı ölü deri hücrelerinden arındırabilirsiniz. Bunun için bir diş fırçası yardımıyla dudaklarınızı nazikçe fırçalamanız yeterli olacaktır. Bu sayede hem ölü derilerden kurtulmuş olacaksınız hem de dudaklarınızdaki kan akışını hızlandırarak daha dolgun dudaklara kavuşacaksınız.