Ana sayfa » Hayatın İçinden » İlişkiler » Bir Erkeğin Aşık Olduğunu Gösteren Dört Davranış
Hayatın İçinden İlişkiler

Bir Erkeğin Aşık Olduğunu Gösteren Dört Davranış

bir-erkegin-asik-oldugu-nasil-anlasilir-ojemoje

Merhaba ojemoje okurları bu yazımızda bir erkeğin âşık olduğunu gösteren davranışlar konusunu ele alacağız… Öncelikle şunu söylemeliyiz ki aşık olan erkekler bazı sinyaller verir.  

Tensel Temas Çabası

Aşık olan erkeklerin verdiği ilk sinyal dokunmadır… Erkekler birlikte olduğu kadına sürekli olarak dokunur. Bir bahane bulur ve yoğun olarak omuz dirsek ve ellere dokunmaya çalışır. Sohbet esnasında bir şey konuşurken o kadına dokunup, ona bir enerji transferi uygulamaya çalışır. Aslında dokunmakla erkekler karşı tarafa enerji transfer ederler. Ve erkeğin diğer bir merakı dokunduğu zaman kendi ilgisinin de karşı tarafta olup olmadığını anlamaktır. Yani dokunduğu zaman alacağı enerji nasıl olacak? Hani biz bir enerji veriyoruz ama nasıl bir enerji alacağız gibisinden bir meraktır bu. Bu sebeple bir bahane ile sohbet esnasında sürekli size dokunan veya dokunmaya çalışan bir erkeğin size karşı müthiş bir ilgisi var demektir.  

Dudaklara ve Gözlere Bakma Çabası

Erkekler her zaman için dudaklara ve gözlere bakarlar. Yani bir erkek karşı tarafa ilgiliyse eğer ve aşk varsa, bir yakınlaşma, bir kimya varsa ortada, konuşurlarken özellikle kadının dudaklarına uzun uzun bakarlar.  Bunun anlamı bir ilişki en güzel şekilde öpüşme ile başlar. İlk öpüşme her zaman için çok kıymetlidir. İlk öpüşme aynı zamanda, erkeğin tükürüğü yoluyla kadının o erkeğin genetik gücünü anladığı bir şeydir. Birçok kadın bunun farkında değil ama kadınların erkeklerden üstün tarafları var; bir kadın öpüşme yoluyla aşk ve romantizm dışında; tükürük yoluyla o erkeğin genetik haritasını sahiplenen bir erkek olup olmadığını kimyasal olarak anlayabiliyor. Başka bir deyişle kadının hormonları o tükürüğü teste tabii tutuyor bu da bilimsel bir gerçektir. Kısacası bir erkeğin size âşık olduğunun başka bir göstergesi direkt olarak size kilitlenerek dudak ve gözlerinize bakıyor olmasıdır. Bu davranış aşık bir adam profilini gösterir. 

Devamlı Olarak Espri Yapıyor Olması  

Evet tuhaf ama erkeklerde şöyle bir durum var kadını güldürmek. Yani onlara göre bir kadını güldürüyor olmaları o kadının onlarla birlikte olacağı düşüncesi hakimdir. Bir erkek bir kadını güldürmeye çalışıyorsa aslında ne kadar zeki olduğunu ne kadar becerikli olduğunu ne kadar güzel espri yapabildiğini göstermeye çalışıyordur. Yani temelde erkek kadına becerisini göstermeye çalışıyor. Bunu yapmasının nedeni ise kadınla ilgileniyor olmasıdır. Âşık olduğunu gösteren en önemli madde de budur; Mizah. 

Ailesini Öğrenmeye Çalışıyor Olması 

Bir erkeğin bir kadına âşık olduğunu gösteren diğer bir durum ise erkeğin sürekli olarak, yerli yersiz, durup dururken ailesi hakkında sürekli sorular sorması ve anlamaya çalışmasıdır. Kardeşleriyle ilişkiler, anne babasıyla ilişkileri, küçükken ailenin ona nasıl davrandığı, çocukluğa kadar giden davranış biçimleri gibi sorular soran erkek aşıktır. Çünkü aşık olan bir erkek kafasında evlilik fikri kurar. Ben bu kadınla evlenirsem nasıl olur? Gibi bir şey kafasında kurduğu için o kadının ailesini ve aile ilişkilerini merak etmeye başlar. Bu nedenden dolayı konuyu sürekli olarak aileye getirir.