Ana sayfa » Güzellik » Özel Tarifler » 5 Basit Dudak Dolgunlaştırma Yöntemi
Güzellik Özel Tarifler

5 Basit Dudak Dolgunlaştırma Yöntemi

Değerli Ojemoje okurları bu yazımızda sizlere basit dudak dolgunlaştırma yöntemlerinden bahsedeceğiz. Dilerseniz hemen başlayalım.

1.Yumuşak fırçayla dudakları fırçalamak…  

Yumuşak bir diş fırçası kullanarak, dudakları tahriş etmeden dudaklarınızı fırçalayın bu yöntem dudaklarınızda ki kılcal damarları uyararak dudaklarınızda büyüme sağlayacaktır. Bu yöntemi sabahları dişlerinizi fırçalayıp diş fırçasını temizledikten sonra uygulayabilirsiniz. 

2. Arındırıcı şeker peeling’i 

Karışım için şeker ve zeytinyağı miktarları şu şekildedir; 

Yarım çay kaşığı toz şeker,  

Yarım çay kaşığı zeytinyağı (Hindistancevizi yağı veya badem yağı da olabilir)  

Bu yöntem de önemli olan hazırlanan bu karışımla dudaklara peeling yapılmasıdır, bu şekilde dudaklar dolgunlaşır. 

Uygulaması şu şekildedir; hazırlanan şekerli karışım dudaklara masaj yapılarak uygulanmalıdır. Yaklaşık 3 dakika hafif hafif masaj yapılarak dudaklar yıkanmalıdır ve ardından dudak nemlendiricisi sürülmelidir. 

3. Yağ karışımı… 

En etkili yöntem olan bu yöntem de hindistancevizi yağı ve tarçın kullanılacaktır.  Bu yöntem olumlu sonuç verecektir.  

Karışım için hindistancevizi yağı ve tarçın miktarları şu şekildedir;  

Bir çay kaşığı hindistancevizi yağı,  

Yarım çay kaşığı tarçın  

Karışım hazırlandıktan sonra kulak çöpü ile dudaklara uygulanır. 2 dakika beklettikten sonra dudaklarda karıncalanmalar olacaktır ancak endişelenmenize gerek yok. Daha sonra kulak çöpünün diğer tarafıyla tarçın alıp dudaklara masaj yapmaya devam edilir. Tekrar 2 dakikanın ardından dudaklar yıkanıp dudak nemlendiricisi sürülür. Bu karışım bozulmayacağı için bitene kadar kullanabilirsiniz. Bunu da küçük bir kaba aktararak buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. 

4. Nane yağı ve dudak balmı karışımı… 

Bu yöntemimizde nane yağı ve dudak balmı kullanılacaktır. İşte miktarı ve yapılışı; 

Dudak balmının üzerine birkaç damla nane yağı damlatın ve dudaklara uygulayın. Ancak burada nane yağını 4 damladan çok damlatmamaya dikkat edin. Aksi takdirde fazlası dudaklarınızda yanma hissine sebep olacaktır. 

5. Taze zencefil…  

Taze zencefil dudakların dolgunlaşmasını sağlar ancak dudaklarda geçici yanma hissi yaratır. Bu yüzden en etkili yöntem olan daha önce bahsettiğimiz üçüncü maddedeki tarçınlı karışımı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Çünkü tarçınlı karışımda dudaklarda yanma hissi olmayacaktır 

Son olarak uygulayacağınız yöntemlerdeki malzemelere alerjiniz var ise karışımdaki malzemeleri kullanmamanız veya başka bir yöntem denemenizde faydanıza olacaktır.