Ana sayfa » Güzellik » Cilt Bakımı » 1 Haftada Bembeyaz ve Pürüzsüz Bir Cilt
Cilt Bakımı Güzellik

1 Haftada Bembeyaz ve Pürüzsüz Bir Cilt

Özel tarifler yazı serimizin bir yenisi ile birlikteyiz. Bu özel tarifimiz ile Asya insanlarının sahip olduğu pürüzsüz ve bebeksi cilde sahip olabilirsiniz. Sadece yapmanız gereken düzenli ve istikrarlı bir şekilde bu maskemizi uygulamanız. Dilerseniz hemen, 1 haftada bembeyaz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için, 1 hafta boyunca uygulayacağınız maske tarifine geçelim. Vereceğimiz tarif 3 aşamalı bir formüldür ve evdeki malzemelerden oluşmaktadır.

Malzemeler;

*Süt (bir tam tatlı kaşığı)  

*Domates (Orta boy) 

*Pirinç unu (Küçük bir kâse kadar) 

 *Gülsuyu (1 tatlı kaşığından biraz fazla)  

Birinci Adım

Birinci adımda süt ve gülsuyuyla bir tonik hazırlayacağız ve güzelce bu karışım ile cildimizi temizleyeceğiz. Bu aşamada gülsuyunun gözenekleri temizleme ve küçültme özelliğini kullanacağız. Böylece gözenekleri açarak cildi ikinci adıma hazır hale getireceğiz. Ayrıca sütün içerisindeki proteinler ve enzimler cilt üzerinde yumuşatıcı bir etkiye sahiptir. Burada da sütün bu özelliğini kullanacağız. Hazırladığınız toniği cildinize sürüp 3-4 dakika kadar bekleyin ve 2. adıma cildinizi hazırlayın. Ayrıca ikinci aşamaya geçmeden şunu da söyleyelim; süt ve gülsuyu ile hazırlanan bu toniği günlük hayatınızda da kullanabilirsiniz. Şimdi ikinci aşamaya geçebiliriz. İkinci aşama, pirinç unu ve domatesin muhteşem karışımından oluşacak…  

İkinci Adım

İkinci adımda, domatesin antioksidan ve asidik özelliğinin kullanacağız. Orta boy bir domatesi ikiye bölün, böldüğünüz yarım domatesin üzerine bir kaşık yardımı ile pirinç ununu döküp yüzünüze sürerek uygulayın… Buradaki amaç; domatesin üzerine döktüğünüz pirinç ununun, domatesin suyunu salmasını sağlamasıdır. Yüzünüzdeki her bölge için bu işlemi 3-4 dakika kadar uygulayın. Ancak her seferinde pirinç ununu domatesin üzerine tekrar tekrar eklemelisiniz. Bu uygulamayı 5 dakika yüzünüzde beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Ayrıca bu uygulamayı boyun bölgenizde de kullanabilirsiniz.  

Üçüncü Adım

Üçüncü adımda, ikinci adımdaki uygulamadan sonra yüzünüzü duruladınız. Ve sırada yüzünüzü nemlendirme aşaması var. İkinci adımdaki işlem cildinizi cilt tipinize göre kurutmuş olabilir. Bu yüzden cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Örneğin; hoş kokusu sebebi ile gül yağı kullanabilirsiniz.